مشخصات اسید آسکوربیک


شکل ظاهری:                                           پودر


نوع:                                                      اسیدیته ها


گرید:                                                     غذایی / دارویی


نوع بسته بندی:                                        کارتن


وزن بسته:                                               25 کیلوگرم


کشور تولید کننده:                                     چین

اسید آسکوربیک

اسید اسکوربیک یا همان ویتامین c دارای حلالیت بسیار زیادی در آب می‌باشد. استفاده از این ویتامین در صنایع غذایی به دلیل توانایی آنتی‌اکسیدانی و تثبیت‌کنندگی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در صنایع داروسازی نیز به عنوان مکمل تغذیه ای برای تامین ویتامین C بدن استفاده می شود.

ویتامین سی، یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که در تعداد زیادی از مواد غذایی و به ویژه ‌در میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد. این ویتامین، به داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی قوی و همچنین به داشتن اثرات مثبت بر سلامت پوست و سیستم ایمنی بدن معروف است. همچنین وجود این ویتامین در بدن، به کلاژن‌سازی، تولید بافت همبند، استخوان‌ها‌، دندان‌ها و رگ‌های خونی کوچک کمک می‌کند.  بدن انسان نمی‌تواند ویتامین سی  راتولید یا ذخیره کند. بنابراین، مصرف منظم این ویتامین به مقدار کافی ضروری است.

اسید آسکوربیک در صنایع غذایی

از آسکوربیک اسید ( ویتامین C) نه تنها به دلیل ارزش غذایی آن، بلکه به دلیل خواص بسیار زیاد آن در صنایع غذایی استفاده می‌شود. ویتامین سی، دارای نقش دوگانه می‌باشد: این ویتامین، به عنوان یک ماده مغذی و همچنین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی و بهبود‌ دهنده محصول عمل می‌کند. در انواع مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، به عنوان آنتی‌اکسیدان، عامل کاهنده، عامل اسیدی‌کننده، عامل بافرساز، حلال و غیره استفاده می‌شود. از خاصیت شیمیایی ویتامین سی، این است که موجب حفظ کیفیت میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و مرغ، ماهی و غذاهای دریایی، شیر، آرد دانه غلات، میان‌وعده‌ها، چربی‌ها، روغن، آب میوه‌ها و نوشیدنی‌ها و غیره می‌شود.

آسکوربیک اسید در صنایع گوشتی

فرآورده‌های گوشتی: در صنعت گوشت، از اسید اسکوربیک به دلیل داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی به میزان بسیار زیادی استفاده می‌شود. دلایل استفاده از این محصول در گوشت عمل‌آوری شده به شرح زیر می‌باشد:
1- به حفظ رنگ طبیعی گوشت کمک می‌کند، 2- از تشکیل نیتروزامین جلوگیری می‌کند، 3- از اکسیداسیون گوشت جلوگیری می‌کند، برای نگهداری از گوشت تازه نیز از اسید اسکوربیک استفاده می‌شود؛ زیرا این ماده موجب جلوگیری از اکسید شدن و از بین رفتن رنگ گوشت می‌شود.

آسکوربیک اسید در صنایع آردی و نان

محصولات نانوایی یا شیرینی‌پزی: در سیستم‌های خمیری نیز افزودن اسید اسکوربیک به آرد، موجب بهبود بافت و حجم نان می‌شود.

مصارف اسید آسکوربیک

کاربردهای ویتامین سی عبارتند از:

  • فرآوری غذاها و آشامیدنی‌ها،
  • نگهدارنده،
  • تنظیم‌کننده‌ی اسیدیته،
  • تثبیت‌کننده رنگ،
  • داروها و داروسازی،
  • لوازم آرایشی.

خصوصیات اسید آسکوربیک

یکی از دلایل استفاده از اسید اسکوربیک در صنایع غذایی، وجود خاصیت آنتی‌اکسیدانی قوی در این ماده است. آنتی‌اکسیدان‌ها، یکی از انواع نگهدارنده‌ها هستند که در به تاخیر انداختن فساد مواد غذایی بر اثر فعالیت باکتری‌ها، قارچ‌ها، مخمرها، کپک‌ها موثر هستند و همچنین به جلوگیری از فساد مواد غذایی بر اثر قرار گرفتن در معرض هوا کمک می‌کنند. بر اساس نظر سازمان غذا و دارو، آنتی‌اکسیدان‌ها مانع فساد چربی‌ها و روغن‌های موجود در مواد غذایی و بد مزه شدن آنها می‌شوند و همچنین از قهوه‌ای شدن میوه‌های تازه جلوگیری می‌کنند. گاهی اوقات تولیدکنندگان از این ماده، به عنوان نگهدارنده، آنتی‌اکسیدان یا تثبیت‌کننده رنگ در غذاها استفاده می‌کنند و گاهی اوقات نیز ممکن است برای غنی‌سازی مواد غذایی از ویتامین سی در محصولات خود استفاده نمایند.

عوارض مصرف ویتامین ث

ویتامین سی یک افزودنی بی‌خطر است و بروز واکنش‌های آلرژیک یا سایر عوارض جانبی ناشی از مصرف این ویتامین، به ندرت گزارش شده است. اسید اسکوربیک اضافه شده به مواد غذایی، بر پایه‌ی ذرت است و بنابراین، اگر کسی به ذرت حساسیت داشته باشد، باید از مصرف این افزودنی اجتناب نماید.

فرمول شیمیایی آسکوربیک اسید

اسید اسکوربیک با فرمول شیمیایی C6H8O6، یک ترکیب آلی متعلق به خانواده مونوساکاریدها است.

بازار اسید اسکوربیک

پودر اسید آسکوربیک در کشورهای مختلفی تولید می‌شود؛ بخش عمده‌ای از این محصول در چین تولید می‌شود، چین از بزرگترین تولید کنندگان این محصول می باشد که ظرفیت تولید در این کشور به سرعت افزایش یافته و می تواند تقاضای جهانی را تأمین کند تولید کنندگان مطرح چین عبارتند از:

اسید آسکوربیک زیبو: کمپانی Shangdong Luwei Pharm یکی از یزرگترین تولید کنندگان این محصول می باشد که به نام آسکوربیک zibo شناخته می شود.

اسید آسکوربیک DSM: از معتبرترین تولید کنندگان ویتامین سی DSM می باشد. DSM در سال 2015 Jiangshan Pharm را با ظرفیت 20،000 تن در سال خریداری کرد و به بزرگترین تامین کننده اسید اسکوربیک در جهان تبدیل شد.

اسید آسکوربیک NHU: NHU یک شرکت با تکنولوژی پیشرفته در تحقیق و تولید در مورد تغذیه ، مواد اولیه دارویی ، طعم دهنده ها و رایحه ها و مواد پلیمری می باشد.

قیمت اسید آسکوربیک

بازار اسید آسکوربیک کاملا رقابتی است و قیمت آسکوربیک اسید در فصول مختلف متفاوت است این محصول نوسانات قیمتی زیادی در طول سال دارد. ما می توانیم بهترین ویتامین C را با قیمت رقابتی عرضه کنیم.

وارد کننده اسید آسکوربیک

شرکت آوین تجارت کوشا حجم زیادی را از تولیدکنندگان خریداری می کند و به همین علت می تواند قیمت خود را پائین نگه دارد و این همان چیزی است که ما را از سایر تأمین کنندگان متمایز می کند. اسید آسکوربیک زیبو از جمله برندهای مطرح و با اصالت می باشد.

خرید اسید آسکوربیک

شما می توانید قبل از خرید عمده اسید آسکوربیک تمام اطلاعات فنی و بازرگانی را از ما درخواست کنید. ما همواره برای خرید عمده ویتامین سی برای شما بهترین پیشنهادها را داریم. با ما تماس بگیرید.

فروش عمده اسید آسکوربیک

ما بهترین ویتامین C را برای فروش در صنایع غذایی و مکمل های غذایی و دارویی ارائه می دهیم. ما پیشرو در تامین ویتامین سی در ایران هستیم. بازرگانی آوین تجارت در فروش عمده ویتامین C بهترین قیمت و کیفیت را ارائه می دهد.

 

محصولات دیگر


اسیدسیتریک
اسیدفسفریک
اسیدتارتاریک
اسیدلاکتیک