parallax background

پودر کاکائو

پودر کاکائو از با کیفیت‌ترین دانه‌های کاکائو تهیه می‌شود و به اشکال دلخواه فراوری میگردد. پودر کاکائو گزینه‌ای محبوب برای صنعت قنادی و دسرها است. دانه کاکائو محصول میوه درخت کاکائو است که نیاز به آب و هوای گرم و مرطوب ، دمای متوسط 27 درجه سانتیگراد و بارندگی مناسب دارد.

مصرف محصولات حاوی پودر کاکائو برای سلامت بدن انسان بسیار مفید است. میزان چربی و قند پودر کاکائو کم است که باعث می‌شود این محصول در کاهش وزن موثر باشد. علاوه براین پودر کاکائو به تسکین بیماری‌های قلبی و دیابتی کمک می‌کند، زیرا دارای مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌های فراوان است. این ترکیب محصول شناخته شده‌ای برای افزایش متابولیسم و رفع خستگی می‌باشد. پودر کاکائو فاقد هرگونه مواد افزودنی و نگهدارنده است و بنابراین اطمینان حاصل می‌شود که شما از محصولات شیمیایی استفاده نمی‌کنید. علاوه بر این پودر کاکائو فاقد مواد حساسیت زا می‌باشد.

پودر کاکائو محصول نهایی تولید شده از کیک کاکائو میباشد، که این کیک پرس شده از دانه های کاکائو است.

پودر کاکائو در سطوح چربی متفاوتی دردسترس میباشد و میتواند طبیعی یا آلکالایز (قلیایی) شده باشد. درجه قلیایی شدن بر روی رنگ و مزه پودر کاکائو تاثیر گذار میباشد.  مهمترین ویژگی پودر کاکائو تنوع رنگ و مزه ای است که میتواند داشته باشد. که به طور وسیعی تقریبا در هر نوع سیستم غذایی استفاده میشود.

انواع پودر کاکائو

پودر کاکائو آلکالایز (قلیایی): در فرایند آلکالیزاسیون دانه‌های کاکائو در محلول قلیایی کربنات پتاسیم شسته شو  می‌شوند. این شستشو اسیدیته آنها را خنثی می‌کند. بنابراین، پودر کاکائو حاصل از این فرآیند خنثی است و رنگ پودر را تیره‌تر و طعم آن را تلخ تر می‌کند و این پودر به راحتی در مایعات حل می‌شود.

پودر کاکائوی نچرال یا طبیعی : این نوع پودر کاکائو آلکالایز نشده و سطح ph 5-6 را دارد رنگ این نوع پودر روشن تر و طعم ملایمی دارد

خرید پودر کاکائو

 در هنگام خرید پودر کاکائو بایستی میزان رطوبت، میزان چربی، نوع فراوری و طعم پودر کاکائو را مورد توجه قرار داد.

فروش عمده پودر کاکائو :

فروش پودر کاکائو در طیف گسترده ای از انواع  آلکالایز و نچرال با انواع PH ، رنگ و میزان چربی از جمله محصولات موجود شرکت ما می باشد.

کاربرد های پودر کاکائو :

پودر کاکائو در شیرینی و شکلات

مصرف عمده پودر کاکائو در صنعت شیرینی و شکلات می باشد. پودر کاکائو کاربردهای بی شماری از قبیل تولید شکلات ، کیک ، شیرینی ، کلوچه، ویفر، بسکویت، مواد داخلی بسکویت و ویفر ، و پودر های آماده کیک و شیرینی پزی دارد.

پودر کاکائو در لبنیات

امروزه تنوع محصولات با پایه لبنیات و شیر که طعم شکلات دارند بیشمار میباشد. به همین دلیل هست که تولیدکنندگان به صورت مداوم سعی به تولید محصولات جدید دارند. پودر کاکائو برای تولید شیر کاکائو ، خامه شکلاتی ، پودینگ و دسر ها نقش اساسی را دارند.

پودر کاکائو در بستنی

همه با بستنی کاکائویی آشنا میباشند، ما می خواهیم به مشتریان خود کمک کنیم تا بتوانند محصولاتشان را با تولید رنگ ها، مزه ها و بافت های منحصر به فرد متمایز کنند.

جهت مشاوره و خرید پودر کاکائو

باما تماس بگیرید


مـحـصولات مرتـبـط دیـگـر

کره کاکائو