مشخصات سوربات پتاسیم


شکل ظاهری:                                           گرانول / پودر


نوع:                                                      نگهدارنده ها


گرید:                                                     غذایی / دارویی


نوع بسته بندی:                                        کارتن


وزن بسته:                                               25 کیلوگرم


کشور تولید کننده:                                     چین

سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم یکی از افزودنی اصلی غذایی است که به عنوان نگهدارنده و به طور کلی برای جلوگیری از فساد مواد غذایی استفاده می‌‌شود و مدت ماندگاری مواد غذایی را افزایش می‌دهد. پتاسیم سوربات در pH حداکثر 6 برای جلوگیری از رشد مخمر، کپک‌ها و برخی از باکتری‌ها موثر است، اما تاثیر آن در pH‌های بالاتر به سرعت کاهش می‌یابد. این افزودنی در اتحادیه اروپا با شماره E202 شناخته می‌شود.

ساختار پتاسیم سوربات

سوربات پتاسیم نمک پتاسیم اسید سوربیک است و دارای فرمول مولکولی C6H7KO2 است.

کاربرد پتاسیم سوربات در صنایع مختلف

پتاسیم سوربات در درجه اول به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده می‌شود، اما در کشاورزی، تغذیه و خوراک دام، داروها، محصولات مراقبت شخصی به عنوان جایگزینی برای پارابن‌ها و محصولات زیبایی استفاده می‌شود. بسیاری از محصولات زیبایی مستعد رشد کپک هستند و از ماده نگهدارنده برای افزایش عمر محصولات پوست و مو استفاده می‌شود. به احتمال زیاد شامپو، اسپری مو یا کرم پوست شما حاوی سوربات پتاسیم است. همچنین سوربات پتاسیم ممکن است در مواد تشکیل دهنده انواع خاصی از پوشش‌ها، روان کننده‌ها، نرم کننده‌ها یا لاستیک وجود داشته باشد. در واقع این ترکیب از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است، دارای ماندگاری طولانی مدت است و استفاده از آن آسان می باشد.

کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی

سوربات پتاسیم به طور گسترده‌ای در انواعی از مواد غذایی به عنوان نگهدارنده و ماده ضد میکروبی در نوشیدنی‌ها (آب میوه، نوشابه، نوشیدنی‌های گازدار ، نوشیدنی های لبنی)، سس مایونز، زیتون، شربت، ژله، مربا، شیرینی، شیرین کننده‌ها، محصولات قنادی، آب نبات، پوشش‌های بر پایه کلاژن در صنعت سوسیس و کالباس، ترشی کم نمک، سس سویا، سرکه، روغن گیاهی هیدروژنه، غذاهای آماده، همچنین در چاشنی‌ها، دسرها و محصولات بر پایه تخم مرغ  استفاده می‌‌گردد.

پتاسیم سوربات همچنین معمولاً در مواد غذایی مستعد رشد کپک مانند محصولات لبنی شامل پنیر، ماست و دیگر محصولات لبنی مانند بستنی و فراورده‌های لبنی طعم دار مورد استفاده قرار می گیرد.

از سوربات پتاسیم به عنوان ماده نگهدارنده، برای مواد غذایی خشک مانند میوه‌های خشک نیز استفاده می‌شود، زیرا پس طعم نامطلوب به جا نمی‌گذارد.

خصوصیات فیزیکی پتاسیم سوربات

جرم مولی پتاسیم سوربات برابر با 150.22 گرم بر مول، دانسیته آن برابر با 1.363 گرم بر سانتی متر مکعب و نقطه ذوب این افزودنی غذایی برابر با 270 درجه سانتیگراد است. پتاسیم سوربات در آب و همچنین در اتانول محلول است و به دلیل حلالیت زیاد در آب در مواد غذایی به آسانی استفاده می‌شود. همچنین سوربات پتاسیم در استون، روغن ذرت، کلروفرم و اتر به میزان کمی محلول است. این ترکیب بدون بو و مزه بوده و رنگ آن سفید یا مایل به زرد است.

ایمنی سوربات پتاسیم برای مصرف کننده

پتاسیم سوربات برای مصرف و استفاده انسان توسط سازمان غذا و دارو و همچنین مركز علوم برای منافع عمومي، بي خطر در نظر گرفته شده است. سوربات پتاسیم در مقادیر کمی در غذا (به طور کلی بین 0.025 تا 0.1 درصد ) استفاده می‌شود، که چنین میزان‌هایی از سوربات پتاسیم اثرات منفی بر سلامت مصرف کننده ندارد و آن را به یک جز با ارزش و موثر در تولید و نگهداری محصولات غذایی تبدیل می‌کند. حداکثر مصرف روزانه برای مصرف انسان 25 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن است.

سوربات پتاسیم گرانول

این نوع از لحاظ ظاهری دارای دانه بندی گرانولی می باشد ودر اصطلاح عامیانه سوربات پتاسیم رشته ای نیز گفته می شود

سوربات پتاسیم پودری

از لحاظ ظاهری بصورت پودر با رنگ سفید می باشد این نوع به لحاظ شکل ظاهری دارای مصارف خاص خود نیز می باشد

تولید کننده گان سوربات پتاسیم

چین از بزرگترین تولید کنندگان این محصول می باشد بطوری که سوربات پتاسیم چینی بخش زیادی از نیاز کشور را تامین کرده است

قیمت سوربات پتاسیم

برای دریافت قیمت و خرید پتاسیم سوربات می توانید با کارشناسان ما در شرکت بازرگانی آوین تجارت کوشا تماس بگیرید

خرید عمده سوربات پتاسیم

برای خرید سوربات پتاسیم گزینه های دیگر را فراموش کنید زیرا شرکت ما همواره با بهترین قیمت و کیفیت آماده همکاری با مجموعه های تولیدی کشور می باشد.

فروش عمده سوربات پتاسیم

ما در زمینه فروش پتاسیم سوربات سعی در ارائه بهترین قیمت و شرایط را داریم و همچنین تمامی اطلاعات فنی و مجوزات در زمان فروش در اختیار مشتریان گرامی قرار خواهد گرفت.

وارد کننده سوربات پتاسیم

واردات و تامین به موقع در کنار حفظ قیمت و کیفیت مناسب از اصلی ترین اهداف ما در مجموعه آوین تجارت می باشد.

 

محصولات دیگر


اسید-آسکوربیک