مشخصات زانتان گام


شکل ظاهری:                                                پودر


نوع:                                                           غلظت دهنده


گرید:                                                          غذایی/دارویی


نوع بسته بندی:                                            کارتن/کیسه


وزن بسته:                                                   25 کیلوگرم


مجوزها:                            ISO2008 9001 , HAPPC, KOSHER, HALAL  

زانتان گام

زانتان گام که با کد E415 اتحادیه اروپا شناخته می شود یک پلی‌ساکارید است که از طریق فرآیند تخمیر تولید می‌شود. مشتریان ما از زانتان گام در محصولات غذایی و دارویی به عنوان یک ماده تغلیظ کننده و تثبیت کننده قوی استفاده می‌کنند. این ماده، به عنوان یک ماده امولسیون‌ساز، تغلیظ‌کننده و تثبیت کننده شناخته می‌شود. ما زانتانگام یا صمغ زانتان را از بهترین تولید کنندگان دنیا تهیه می‌کنیم.

زانتان گام که ماده اولیه اصلی آن کربوهیدرات‌ها هستند از طریق فرآیند تخمیر با طیف گسترده‌ای از میکروارگانیسم‌های خارج سلولی پلی‌ساکاریدی تهیه می‌شود. این ماده انحلال‌پذیری خوبی در آب دارد و در برابر گرما، اسید و قلیا پایدار است و سازگاری مناسبی با نمک‌های مختلف دارد.  می‌توان از این ماده به عنوان تغلیظ کننده، عامل تعلیق، امولسیون‌کننده و تثبیت‌کننده استفاده کرد.

زانتان گام و مصارف آن

زانتان‌ گام، به دارا بودن خاصیت غلظت‌دهندگی و تثبیت‌کنندگی معروف است. صمغ زانتان دارای خواص رئولوژیکی منحصر به فرد  است و به همین دلیل نیز از این ماده در بیش از 20 صنعت از جمله صنایع غذایی، دارو، نفت و غیره از این ماده استفاده می‌شود.  این موارد عبارتند از: استفاده در پخت و پز و شیرینی‌پزی، به عنوان مثال در صنعت تولید نان و کیک، برای تولید نوشیدنی‌ها، در صنعت تولید مواد لبنی، برای تهیه چاشنی‌ها و سُس‌ها ، برای تهیه فیلینگ‌ها ، دسرهای منجمد، صنایع آماده‌سازی میوه‌جات، صنایع تهیه و آماده‌سازی گوشت، تهیه مواد و محصولات غیر غذایی به عنوان مثال در تهیه محصولات خانگی، پاک‌کننده‌ها، محصولات کشاورزی، رنگ و پوشش‌ها، فراورده‌های مربوط به مراقبت از بهداشت دهان و دندان، محصولات مراقبت شخصی و دارویی، محصولات و فرآوردهای پودری، شربت‌ها، تاپینگ‌ها. همچنین صمغ زانتان به تعلیق ذرات جامد مثلاً در چاشنی‌های غذا کمک می‌کند.

استفاده از صمغ زانتان در غذاها و نوشیدنی‌های منجمد و در بسیاری از بستنی‌ها، به ایجاد بافت مطلوب در این مواد کمک می‌کند. معمولاً از زانتان‌گام در خمیر‌دندان برای یکنواخت نگه داشتن بافت محصول استفاده می‌شود.

در پخت بدون گلوتن نیز از زانتان گام استفاده می‌شود. در این مورد، از آنجا که گلوتن موجود در گندم باید حذف شود، به همین دلیل می‌توان از زانتان‌گام موجود در خمیر به جای گلوتن و برای ایجاد خاصیت خمیری در آن استفاده کرد. از زانتان‌گام، به عنوان جایگزین چربی و امولسیون‌سازهای موجود در زرده تخم مرغ استفاده می‌شود که به غلیظ شدن جایگزین‌های تخم مرغ تجاری ساخته شده از سفیده کمک می‌کند. می‌توان از زانتان گام، برای تغلیظ مایعات مورد استفاده در افراد مبتلا به اختلالات بلع نیز استفاده کرد؛ زیرا زانتان‌گام موجب تغییر رنگ یا طعم این مایعات نمی‌شود.

خرید زانتان گام از بازرگانی آوین تجارت

خصوصیات زانتانگام

به طور کلی، محلول‌های زانتان‌گام، تحت تأثیر تغییر مقدار pH قرار نمی‌گیرند. زانتان گام در بیشتر اسیدها یا بازها حل می‌شود. ویسکوزیته آن در مقادیر pH پایین و در دمای بالا برای مدت زمان طولانی پایدار است.

ویسکوزیته این ماده، تحت تأثیر افزودن مقدار زیادی نمک قرار نمی‌گیرد. به عنوان مثال، در یک آب نمک کلرید سدیم 250 لیتری، فقط یک افزایش جزئی در ویسکوزیته مشاهده می‌شود. محلول‌های صمغ زانتان به دلیل ظرفیت اتصال آب، دارای پایداری خوبی در برابر یخ زدگی/ ذوب شدن هستند.

زانتان گام، در دمای پایین انحلال‌پذیر است، همین امر موجب می‌شود که این ماده در غلظت‌های کم، دارای ویسکوزیته بالا و رفتار شبه پلاستیک باشد. می‌توان برای جلوگیری از ورود حباب‌های هوا به آب و یا در هنگامی که آب مستقیماً در فرمولاسیون مواد وجود ندارد، این ماده را مستقیماً در روغن یا محلول شکر پراکنده کرد. انحلال، در حین فرآوری صورت می‌گیرد. به منظور سهولت کار، استفاده از مواد عاری از گرد و غبار و دانه‌بندی شده، به پراکندگی یا انحلال‌پذیری مناسب و مطلوب کمک می‌کند. از صمغ زانتان به دلیل خاصیت رئولوژیکی و اثر هم‌افزایی منحصر به فرد محلول‌های آبی آن، در تعداد بسیار زیادی از کاربردها، به عنوان ماده تعلیق‌کننده و تثبیت کننده امولسیون، تقویت‌کننده کف‌زایی یا به عنوان بهبود‌دهنده حجم خمیر استفاده می‌شود.

خرید زانتان گام از بازرگانی آوین تجارت

برای خرید عمده زانتان گام به گزینه دیگری به جز شرکت ما فکر نکنید. ما، بهترین و با کیفیت‌ترین پودر زانتان گام را انتخاب کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند. ما می‌توانیم گواهینامه‌های کیفیت تولید زانتان‌گام را نیز ارائه ‌دهیم. قیمت زانتان‌گام ما بسیار رقابتی است، لطفا برای اطلاعات بیشتر یا اطلاع از قیمت‌ها با ما تماس بگیرید.

فروش زانتان گام

مشتریان از زانتان گام استفاده‌های مختلفی می‌کنند. ما در کنار فروش عمده زانتانگام می‌دانیم که صنایع فرآوری غذا و خوراک چگونه کار می‌کنند و به همین دلیل می‌توانیم در مورد کاربردهای مناسب زانتان‌گام مشاوره تخصصی ارائه دهیم. یکی از جایگزین‌های زانتان گام، گوارگام است. کافی است با ما تماس بگیرید.

وارد کننده زانتان گام

ما به عنوان وارد کننده زانتان گام هدفمان ایجاد ارزش افزوده در کسب و کار شماست. شما با پشتیبانی ما می‌توانید کیفیت محصولات خود را بهبود بخشید و در فرآیند تولید خود از ایده‌های جدید استفاده نمایید.

 

محصولات دیگر


گوارگام
کاراگینان
سی-ام-سی
پودر ژلاتین