اسید لاکتیک

اسید لاکتیک ماده‌ای مایع و بی رنگ است که برای جلوگیری از ترش شدن طبیعی شیر و تخمیر مواد غذایی گوناگون مثل نشاسته، قند و به عنوان نگهدارنده، طعم‌دهنده و تنظیم کننده PH کاربرد دارد. البته لاکتیک اسید به صورت طبیعی در موادی همچون گوشت، ماءالشعیر و ... نیز وجود داشته و به نوعی اسید عمده شیر به حساب می‌آید. این اسید با کاهشPH و جلوگیری از رشد میکروب‌ها، باعث ماندگاری بیشتر مواد غذایی می‌شود.

 از طرفی دیگر، این نوع اسید در طبیعت و سیستم گوارشی بدن انسان وجود داشته و به همین دلیل است که مصارف خوراکی دارد. ‌جالب است بدانید اسید لاکتیک برای اولین بار حدود 60 سال پیش تولید شده اما کاربرد آن در دو دهه اخیر به شدت افزایش یافته است. در واقع فرآورده‌های شیر تخمیری ترش مختلفی مانند ماست، پنیر، کفیر و ... با استفاده از باکتری‌های لاکتیکی تولید می‌شوند. امروزه این نوع اسید به صورت 80 و 85 درصد تولید شده و هرکدام کاربردهای مختلفی در صنعت دارند.

کاربردهای اسید لاکتیک در صنایع غذایی

اسید لاکتیک کاربردهای وسیعی در صنایع غذایی دارد از جمله در محصولات نانوایی، نوشیدنی ها، فرآورده های گوشتی، قنادی، سالادها، سس‌ و چاشنی ها، غذاهای آماده و غیره. اسید لاکتیک به طور طبیعی در انواع سیب و سایر میوه‌جات، ملاس، شیر ترش، آبجو و گیاهان وجود دارد.

گوشت، ماکیان، ماهی: از اسید لاکتیک میتوان در گوشت، ماکیان و ماهی جهت افزایش عمر نگهداری و کنترل باکتریهای بیماریزا (بهبود ایمنی غذا) استفاده کرد.

نوشیدنیها: اسید لاکتیک به دلیل داشتن طعم و مزه ملایم،‌ در نوشیدنیهایی مثل آبمیوه‌ها و نوشابه‌ها به عنوان تنظیم کننده اسیدیته مورد استفاده قرار میگیرد.

ترشی سبزیجات: لاکتیک اسید در جلوگیری از فساد زیتون، خیار، پیاز، و سایر سبزیجاتی که در آب نمک نگهداری میشوند، موثر است.

سس‌ها: لاکتیک اسید را میتوان به عنوان نگهدارنده در سس‌ نیز مورد استفاده قرار داد، که موجب میشود محصول طعم ملایم‌تری پیدا کند و در عین حال، ایمنی و تعادل میکروبی را حفظ می‌نماید.

محصولات قنادی: استفاده از اسید لاکتیک در فرمولاسیون شکلات شیشه ای، آدامس‌های میوه ای و سایر فرآورده های قنادی موجب ایجاد طعم ترش ملایم، بهبود کیفیت، کاهش چسبندگی و افزایش عمر نگهداری میشود.

فرآورده های لبنی: حضور طبیعی اسید لاکتیک در محصولات لبنی، که علاوه بر عطر و طعم خاص خود، عملکرد خوب ضدمیکروبی نیز دارد، اسید لاکتیک را به یک ماده ترش‌کننده‌ی عالی برای بسیاری از فرآورده های لبنی تبدیل میکند.

محصولات نانوایی: لاکتیک اسید، اسید طبیعی خمیرترش است که عطر و طعم خاص به نان میدهد، بنابراین میتوان از آن برای ترش کردن مستقیم خمیرترش استفاده کرد. 

عطر و طعم‌های خوراکی: از اسید لاکتیک برای افزایش گستره‌ی طعم‌های مطبوع و خوشمزه استفاده میشود. حضور طبیعی این اسید در گوشت و فرآورده های لبنی، استفاده از اسید لاکتیک را به یکی از راه های جذاب جهت افزایش طعم های خوشمزه مبدل ساخته است.

اسید لاکتیک مایع

اسید لاکتیک مایع به طور گسترده ای به عنوان اسید کننده در محصولات غذایی استفاده می شود ، اما کاربرد آن بسیار بیشتر است. یکی دیگر از خواص مشهور اسید لاکتیک خوراکی مایع ، عملکرد نگهدارنده آن است ، از رشد باکتری های بیماری زا و فساد جلوگیری می کند. همچنین دارای خواص طعم دهنده عالی است.

 

فروش اسید لاکتیک

ما همواره اسیدلاکتیک را از برترین تولید کنندگان تهیه کرده و فروش عمده اسید لاکتیک از مجموعه فعالیتهای ما می باشد. اسید لاکتیک را می توانیم در غلظت ها و کیفیت های مختلف و متناسب با کاربردهای مختلف ارائه دهیم.

 

قیمت اسید لاکتیک

این محصول با توجه به شکل ظاهری، نوع بسته بندی، درجه کیفیت و میزان خلوص قیمت گذاری می شود که ما با توجه به تهیه و خرید اسید لاکتیک در مقدار بالا می توانیم بهترین کیفیت را با کم ترین قیمت ارائه دهیم.

 

واردکننده اسید لاکتیک 85%

معمولا لاکتیک اسید از چین تهیه می شود. نوع بسته بندی آن در ظروف گالنی پلاستیکی 25 کیلوگرمی می باشد. شرکت ما در زمینه واردات اسید لاکتیک 85 درصد فعالیت مستمر داشته و همواره می تواند در کنار تولید کنندگان مواد غذایی به عنوان شریک تجاری جهت کمک به بهبود کیفیت محصولات و به عنوان تامین کننده اسید لاکتیک خوراکی همکاری داشته باشد.

 

محصولات دیگر

سیترات-سدیم
پیروفسفات
اسیدفسفریک
اسیدسیتریک